+31 642 60 22 60 info@hollandaturu.com & info@viphollandagezisi.com
+31 642 60 22 60 info@hollandaturu.com & info@viphollandagezisi.com

Müzeler

AMSTERDAM MÜZELERİ

Amsterdam da 70 e yakım müze vardır. 

Aşağıda Amsterdamın Major Müzelerini bulabilirsiniz. 

Van Gogh MüzesiMuseumplein
Websitehttp://www.vangoghmuseum.nl/

VAN GOGH Müzesi

Müze dünyada Van Gogh’un resim ve çizimlerinin sergilendiği en büyük müzedir. Müzeyi 2014 yılında 1.6 milyon kişi ziyaret etmiştir. Müze ulusal bir müze özelliği taşımaktadır.

 

AmsterdamRıjksmuseum
Websitehttps://www.rijksmuseum.nl/en

RIJKSMUSEUM

Müze, Hollanda Altın Çağı’na ait geniş bir tablo koleksiyonuna ve oldukça büyük bir Asya sanatı koleksiyonuna sahiptir. Müzede Jacob van RuysdaelFrans HalsJohannes VermeerJan Steen ile Rembrandt‘a ve atölyesinde çalışan öğrencilerine ait tablolar bulunur. Müze ayrıca Hollanda’nın en büyük sanat tarihi kütüphanesini de barındırır.

Stedelijk MuseumModern Sanat Müzesi
Websitehttps://www.stedelijk.nl/en

Stedelijk Museum

Modern Sanat Müzesi de Museumplein deki müzelerden biridir. Bu müze ülkenin en büyük modern sanat müzesidir. Yaklaşık 150 yıllık müzede 90.000 eser sergilenmektedir. 

Anne Frank HouseMüzesi
Websitehttps://www.annefrank.org/en/

ANNE FRANK House

2. Dünya Savaşı sırasında ölen 100 bin Hollanda Yahudisi’nden biri olan genç kız Anne Frank’ın toplama kamplarına götürülmeden önce ailesi ve Van Pels Ailesi ile birlikte 25 ay boyunca bu evde saklanmış ve savaş sonrasında kitap olarak basılan ünlü günlüklerini burada yazmıştır. Günlük, 60’tan çok dilde basıldı.

Anne Frank House,
Prinsengracht 267,
1016 GV AMSTERDAM

 

NemoBilim Müzesi
Websitehttps://www.nemosciencemuseum.nl/en/

NEMO Bilim Müzesi

Science Center NEMO Amsterdam Hollanda’da bir bilim merkezidir. Müzenin geçmişi 1923’lere dayanır ve 1997’den beri Renzo Piano’nun tasarlamış olduğu binada hizmet vermektedir.. Beş katlı bina Hollanda’daki en büyük bilim merkezidir. Yıllık 500.000’den fazla ziyaretçi çekmektedir.

Ziyaretçilerin deney yapabildiği şahane bir müzedir

Het ScheepvaartDenizcilik Müzesi
Websitehttps://www.hetscheepvaartmuseum.com/

The National Maritime Museum

Dünyadaki en büyük denizcilik müzesidir. 

400.000 den fazla nesne sergilenmektedir ve Hollanda denizciliğinin 500 yıllık tarihini kanıtıdır

Adres: Kattenburgerplein 1, 1018 KK Amsterdam

EyeFilm MuseumFilm Müzesi
Websitehttps://www.eyefilm.nl/

EYE Film Ensitüsü

EYE Film Instituut Nederland (önceki adı Hollanda Film Müzesi) Amsterdam da bulunan bir sinematografi müzesidir. Müze 1952 yılında kurulmuştur. Müze gelecek nesillere sinema alanında bilgi aktarılması amacıyla kurulmuştur.

Müzede 46.000 film adı, 35.000 poster, 450.000’den fazla fotoğraf sergilenmektedir. Müzede Hollanda film endüstrisinin kurulmasından yani 1895 yılından günümüze objeler sergilenmektedir. Müzede yalnız ulusal filmlere ait materyallar değil, ayrıca yabancı film materyalleri de sergilenmektedir.